Je HHC škodlivé?

HHC, jinak známé jako hexahydrokanabinol, je jedním z nových syntetických kanabinoidů, které jsou v současné době předmětem intenzivního vědeckého zkoumání a diskusí. Tato látka, jež je blízkým příbuzným THC, hlavní psychoaktivní složky konopí, nabízí mnoho přínosů, ale je třeba zvážit také případná rizika. V následujícím článku se podíváme na potenciální škodlivost HHC s důrazem na současný stav vědeckého výzkumu.

PŘEČTĚTE SI AKTUÁLNÍ INFORMACE O ZÁKAZU HHC - Česká vláda se rozhodla dočasně zakázat psychoaktivní látky HHC, HHC-O a THC-P a zařadila je na seznam zakázaných návykových látek. Dočasný zákaz má platit od 1. 3. 2024 do 1. 1. 2025.

Omezení a rizika konzumace HHC

I přes mnoho potenciálních benefitů, pro které konzumenti po HHC sahají, je třeba zvážit také možná rizika. Jelikož je HHC relativně novou látkou, nebyl dosud proveden žádný komplexní vědecký výzkum, který by jednoznačně zmapoval jeho bezpečnost. To znamená, že veškeré účinky HHC, ať už pozitivní nebo negativní, prozatím do podrobna neznáme.

Kromě možného působení proti bolesti a zánětům, se HHC jeví také jako velmi dobrá alternativa THC pro ty, kteří hledají účinné léčebné přínosy kanabinoidů, ale chtějí se vyhnout silným psychoaktivním účinkům. Odborníci proto zkoumají, zda by mohlo HHC sloužit jako pomocník v léčbě různých zdravotních problémů.

Od uživatelů kanabinoidů víme, že konzumují HHC proto, aby pocítili:

 • euforii,
 • relaxační a povzbuzující účinky,
 • změny vnímání,
 • úlevu od bolesti,
 • rychlejší usínání.

Je však naprosto nezbytné hlídat si správné dávkování a nepřekračovat jej. Následkem konzumace příliš vysokých dávek jsou vedlejší účinky jako:

 • úzkost,
 • závratě,
 • paranoia,
 • nespavost,
 • sucho v ústech.

Velké nebezpečí představuje také kombinace HHC s alkoholem, léky nebo jinými látkami. Důsledkem takových kombinací je často znásobení jejich účinků, a to zejména těch vedlejších. Jelikož současná konzumace kanabinoidů způsobuje pomalejší nástup projevů opilosti, což pravděpodobně vyústí v požití vyššího množství alkoholu do doby, než se jeho účinky reálně dostaví, nezřídka dochází k otravě alkoholem.

HHC a potenciální škodlivost

Jelikož je vědecký výzkum týkající se HHC stále v počáteční fázi, je důležité přistupovat k užívání této látky s obezřetností. I přes potenciální terapeutické přínosy je nutné pečlivě zvážit možná rizika a škodlivost spojenou s užíváním HHC. Abyste minimalizovali riziko nežádoucích účinků a případného škodlivého vlivu HHC na váš organismus, doporučujeme:

 • nepřekračovat doporučené dávkování,
 • nekombinovat HHC s léky, alkoholem či jinými látkami,
 • informovat se o riziku možné závislosti na HHC, která se pojí především s pravidelnou a dlouhodobou konzumací kanabinoidů.

Nicméně, dokud nebude provedeno více výzkumů zaměřených na HHC, jeho účinky a bezpečnost, zůstává otázka, zda je HHC škodlivé, stále otevřená.

Vybírejte z naší nabídky nejkvalitnějších HHC produktů

 1. HHC CartridgeIdeální pro ty, kteří hledají pohodlný a diskrétní způsob, jak vychutnat si HHC na cestách. Naše cartridge jsou kompatibilní s většinou vaporizérů na trhu a nabízejí čistý, koncentrovaný zážitek z Cartridge HHC .
 2. HHC VapePokud jste fanoušek vapování, náš HHC vape je pro vás tím pravým. Navržen tak, aby vám poskytl intenzivní a přesto jemný zážitek, s perfektním vyvážením chutí a účinků HHC.
 3. HHC Weed: Pro tradiční konzumenty konopí máme HHC weed, což je klasický sušený květ konopí obohacený o HHC. Ideální pro kouření nebo vaporizaci a nabízí kombinaci přirozených terpenů a účinků HHC.
 4. HHC Hašiš: Vraťte se s námi do starých dobrých časů s naším HHC hašišem. Tento koncentrovaný produkt nabízí silný zážitek a je ideální pro ty, kteří hledají intenzivnější účinky.
 5. HHC Sladkosti: Pro ty, kteří dávají přednost jedlým produktům, máme lahodné HHC sladkosti. Ať už máte rádi bonbony, čokoládu nebo gummies, naše sladkosti kombinují skvělou chuť s jemnými účinky HHC.
 6. HHC-PA konečně, naše speciální řada HHC-P je tajným receptem, který kombinuje nejlepší z HHC s dalšími přírodními složkami. Ideální pro ty, kteří hledají něco trochu jiného!
Používáme ověření věku Adulto Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz