Naskočte s námi na vlnu slev na všechny naše produkty! Slevy až 30% s kupónem "vlna".

Je HHC legální?

HHC, celým názvem hexahydrokanabinol, je relativně novým kanabinoidem, jehož popularita ale raketově stoupá. HHC je odvozen od THC, ale přesto nebyl zákonem nikdy považován za omamnou látku. V poslední době však vzbudil velké kontroverze a hrozil dokonce jeho zákaz. V tomto článku se podíváme na to, zda je HHC v ČR stále legální a jak to se zákazem dopadlo.

Je HHC legální?

HHC obecně

HHC poprvé vytvořil v roce 1944 americký chemik Roger Adams, když k THC přidal molekuly vodíku. Tento proces, označovaný jako hydrogenace, přeměnil THC nahexahydrokanabinol (HHC).

Nicméně vzhledem k tomu, že THC ani látky z něj odvozené nejsou v ČR ve vyšších dávkách legální, běžně prodávané HHC se dnes získává zpravidla odvozením z povoleného CBD

Obliba HHC mezi uživateli konopných produktů roste zejména kvůli jeho účinkům, které jsou podobné účinkům THC. Uživatelé HHC často uvádějí, že pociťují například:

  • uvolnění napětí ve svalech.
  • navození relaxace,
  • zmírnění bolesti atd.

Podrobnější informace o HHC, jeho účincích a formách, ve kterých se s ním setkáte, najdete v našem článku Co je HHC a jaké má účinky?

Je HHC legální?

Zřejmě jste zaznamenali nedávné dilema vlády o tom, zda zařadit HHC a kratom na seznam zakázaných látek. O zákazu vláda uvažovala kvůli snadné dostupnosti těchto látek pro děti a mladistvé.

Nakonec se HHC ani kratom na seznamu zakázaných látek neobjeví a zůstávají tak nadále povolené. Vláda oznámila, že místo úplného zákazu těchto látek bude klást důraz na větší ochranu dětí i dospělých uživatelů. Řešením bude dle vyjádření vlády nastavení konkrétních podmínek prodeje kratomu a HHC, které se objeví v novele zákona o návykových látkách.

Odpověď na otázku, jestli je HHC legální, je tedy jednoduchá. Ano, je. Důležité je však také zmínit, že legalita finálního HHC produktu závisí na obsahu THC v rostlině, z níž HHC pochází. Česká legislativa totiž udává zákonnou hranici 1 % THC, které může konopí obsahovat, aby bylo považováno za legální.

Naše nabídka HHC produktů

  1. HHC CartridgeIdeální pro ty, kteří hledají pohodlný a diskrétní způsob, jak vychutnat si HHC na cestách. Naše cartridge jsou kompatibilní s většinou vaporizérů na trhu a nabízejí čistý, koncentrovaný zážitek z HHC Cartridge.
  2. HHC VapePokud jste fanoušek vapování, náš HHC vape je pro vás tím pravým. Navržen tak, aby vám poskytl intenzivní a přesto jemný zážitek, s perfektním vyvážením chutí a účinků HHC.
  3. HHC Weed: Pro tradiční konzumenty konopí máme HHC weed, což je klasický sušený květ konopí obohacený o HHC. Ideální pro kouření nebo vaporizaci a nabízí kombinaci přirozených terpenů a účinků HHC.
  4. HHC Hašiš: Vraťte se s námi do starých dobrých časů s naším HHC hašišem. Tento koncentrovaný produkt nabízí silný zážitek a je ideální pro ty, kteří hledají intenzivnější účinky.
  5. HHC Sladkosti: Pro ty, kteří dávají přednost jedlým produktům, máme lahodné HHC sladkosti. Ať už máte rádi bonbony, čokoládu nebo gummies, naše sladkosti kombinují skvělou chuť s jemnými účinky HHC.
  6. HHC-PA konečně, naše speciální řada HHC-P je tajným receptem, který kombinuje nejlepší z HHC s dalšími přírodními složkami. Ideální pro ty, kteří hledají něco trochu jiného!
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz