HHC-P vs. HHC vs. HHC-O: Velké srovnání

HHC, HHC-P a HHC-O jsou relativně nové přírůstky do rodiny kanabinoidů. S rostoucím zájmem o alternativní zdravotní a rekreační využití kanabinoidů se objevuje stále více otázek o rozdílech mezi jednotlivými sloučeninami.

V tomto velkém srovnání HHC-P, HHC a HHC-O se podíváme blíže na každý z těchto kanabinoidů a porovnáme je, abychom vám poskytli jasné informace, které vám pomohou lépe porozumět, co každá z těchto látek nabízí a jak mohou obohatit vaše zkušenosti s kanabinoidy.

PŘEČTĚTE SI AKTUÁLNÍ INFORMACE O ZÁKAZU HHC - Česká vláda se rozhodla dočasně zakázat psychoaktivní látky HHC, HHC-O a THC-P a zařadila je na seznam zakázaných návykových látek. Dočasný zákaz má platit od 1. 3. 2024 do 1. 1. 2025 a nevztahuje se na HHC-P produkty.

HHC vs HHC-P vs HHC-O

Zdroj: Unsplash

HHC-P vs. HHC

Oba kanabinoidy HHC a HHC-P jsou deriváty THC, ale každý z nich přináší unikátní vlastnosti a účinky. 

HHC je vyroben hydrogenací THC, což znamená přidání vodíkových atomů k molekule THC. HHC je známé svou stabilní chemickou strukturou, což z něj činí látku s delší trvanlivostí účinků ve srovnání s tradičním THC.

HHC-P vzniká podobným procesem, ale má delší uhlíkový řetězec než HHC, což zvyšuje jeho afinitu k CB1 receptům, a proto má vyšší psychoaktivní účinky.

Srovnání účinků HHC-P a HHC 

HHC poskytuje úlevu od bolesti, zlepšuje náladu a podporuje spánek díky svým sedativním účinkům. HHC-P nabízí tytéž benefity, ale s intenzivnějším efektem. Jeho silnější afinita k receptům znamená výraznější úlevu od bolesti a zlepšení nálady, avšak s vyšší pravděpodobností psychoaktivních účinků. 

Účinky HHC jsou obecně mírnější a méně psychoaktivní, což ho činí vhodným pro uživatele hledající relaxaci a úlevu od bolesti bez intenzivních psychoaktivních zážitků.

HHC-P je vhodnější pro zkušenější uživatele nebo ty, kteří hledají hlubší psychickou úlevu, intenzivní euforii a dlouhotrvající účinky.

HHC-P vs. HHC-O

HHC-P a HHC-O jsou oba deriváty HHC, ale každý z nich prochází odlišným chemickým zpracováním, které ovlivňuje jejich vlastnosti a účinky.

HHC-O je získáván přidáním acetylové skupiny k molekule HHC, což zvyšuje jeho psychoaktivní potenci a umožňuje rychlejší a účinnější interakci s tělem. HHC-P nabízí díky svému delšímu uhlíkovému řetězci ještě silnější vazbu na CB1 receptory. Proto může HHC-P nabídnout silnější psychoaktivní účinky a je často srovnáváno s THC-P v intenzitě a trvanlivosti účinků.

Srovnání účinků HHC-P a HHC-O 

HHC-O je ceněn pro své potenciálně silnější účinky ve srovnání s HHC, které mohou zahrnovat úlevu od bolesti, relaxaci a možné psychedelické zkušenosti. 

HHC-P poskytuje všechny tyto benefity s ještě větší intenzitou. Jeho schopnost vázat se na CB1 receptory s vysokou afinitou znamená mimořádně silnou euforii, výraznou úlevu od bolesti a potenciálně delší trvanlivost účinků.

HHCP květy

Zdroj: Unsplash

HHC-P vs. HHC vs. HHC-O

Kanabinoidy HHC, HHC-O a HHC-P nabízí mnoho potenciálních zdravotních benefitů, je ale důležité znát i možné negativní účinky. Vždy se doporučuje začít s nižšími dávkami a podle reakce těla dávku postupně zvyšovat. 

Účinky HHC-P

Pozitivní účinky HHC-P

 • Úleva od bolesti: HHC-P může nabídnout značnou úlevu od bolesti, což může být vhodné pro osoby s chronickou bolestí, zánětlivým onemocněním nebo úzkostnými poruchami.
 • Dlouhotrvající účinky: HHC-P nabízí dlouhodobější úlevu pro chronické stavy, jako je bolest, bez potřeby častého dávkování.
 • Zlepšení nálady: Silná vazba na mozkové receptory může vyvolat výraznou euforii a zlepšení nálady. Tím může poskytovat hlubokou úlevu od psychického napětí a stresu.
 • Relaxační účinky: HHC-P může navodit stav hluboké relaxace a pomoci uvolnit tělesné i mentální napětí, což může být prospěšné pro osoby trpící stresem nebo nespavostí.
 • Zlepšení apetitu: HHC-P může stimulovat endokanabinoidní systém, který je zapojen do regulace hladu a chuti k jídlu. Tím může pomoci pacientům podstupující léčbu, která snižuje chuť k jídlu, jako je chemoterapie, nebo pro osoby trpící poruchami příjmu potravy.
 • Zvýšení energie: HHC-P může u některých uživatelů působit jako stimulant a zvyšovat energii a bdělost. To může pomoci osobám s chronickou únavou nebo pro těm, kteří hledají dodatečný zdroj energie pro zvládání každodenních činností.

Potenciální negativní účinky HHC-P

 • Silnější psychoaktivní reakce: Kvůli své vysoké potenci může HHC-P způsobit intenzivnější psychoaktivní reakce, včetně pocitů úzkosti, paranoie nebo přemíry stimulace.
 • Ovlivnění motorických funkcí: Nevhodně vysoká dávka HHC-P může způsobit zhoršení motorických funkcí a koordinace.
 • Bolest hlavy: Vysoká potence HHC-P může vést k bolesti hlavy a k dočasnému snížení kognitivních funkcí, včetně zhoršení paměti a soustředění.

Účinky HHC

Pozitivní účinky HHC

 • Úleva od bolesti: Podobně jako jiné kanabinoidy, HHC může pomoci zmírnit chronickou bolest.
 • Zlepšení nálady a relaxace: HHC může pomoci navodit pocit uvolnění a zlepšení nálady, což podporuje pocit relaxace.
 • Podpora spánku: HHC má potenciál pomoci s nespavostí a zlepšit kvalitu spánku.

Potenciální negativní účinky HHC

 • Úzkost a paranoia: U některých lidí může HHC vyvolat zvýšené pocity úzkosti nebo paranoie, zejména při vyšších dávkách.
 • Suchost v ústech: Běžný vedlejší účinek spojený s mnoha kanabinoidy.
 • Závratě: Někteří uživatelé mohou mít při vyšších dávkách pocit závratí.

Účinky HHC-O

Pozitivní účinky HHC-O

 • Potenciálně silnější účinky než HHC: může pomoci osobám hledající silnější úlevu od bolesti nebo hlubší psychoaktivní zážitky.
 • Relaxace a úleva od stresu: Stejně jako HHC-P a HHC, i HHC-O může pomáhat uvolnit tělo a mysl, což vede k úlevě od stresu.

Potenciální negativní účinky HHC-O

 • Potenciálně vyšší toxicita: Existují obavy, že přidání acetylové skupiny může zvyšovat toxicitu nebo potenciální rizika při inhalaci.
 • Intenzivní psychoaktivní účinky: Stejně jako HHC-P, i HHC-O může mít silné psychoaktivní účinky, které mohou být pro některé uživatele příliš intenzivní.
 • Změny v percepci: Uživatelé mohou zaznamenat změny ve vnímání, což může zahrnovat vizuální a zvukové halucinace, a to může být nepříjemné a znepokojující.
 • Potenciální závislost: Jakýkoli kanabinoid s psychoaktivními účinky nese teoretické riziko závislosti nebo zneužití, zejména při častém užívání vysokých dávek.

Volba mezi HHC, HHC-P a HHC-O závisí na individuálních preferencích, zkušenostech s kanabinoidy a hledané intenzitě účinků. Zatímco HHC nabízí stabilní a mírné účinky, HHC-O poskytuje silnější psychoaktivní zkušenosti. HHC-P stojí na vrcholu potence mezi těmito kanabinoidy a nabízí nejsilnější a nejintenzivnější účinky, vhodné pro ty, kteří hledají intenzivní euforii, výraznou úlevu od bolesti a značné zlepšení nálady.

Je důležité zdůraznit, že ačkoliv jsou tyto benefity pozorované kanabinoidů HHC, HHC-P a HHC-O, jejich výzkum je stále v rané fázi a jejich plný terapeutický potenciál a vedlejší účinky ještě nebyly plně prozkoumány. Vždy je potřeba přistupovat k jejich užívání s opatrností a začínat s nižšími dávkami.

Naše nabídka HHC-P produktů té nejvyšší kvality

Na našem e-shopu nabízíme produkty s HHC-P prémiové kvality. Můžete vyzkoušet HHC-P Květy, HHC-P Hašiš, HHC-P Vape nebo HHC-P Cartridge. Myslete na to, že HHC-P hašiš je koncentrovaná forma HHC-P, podobná tradičnímu hašiši, a pro dosažení požadovaných účinků většinou stačí jen malé množství HHC-P hašiše.

Zdroje článku

  Používáme ověření věku Adulto Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz