Full Spectrum

Jedná se o konopný výtažek, který obsahuje všechny přirozeně se vyskytující látky v konopí jako jsou kanabinoidy, terpeny či flavonoidy. Konopné látky navzájem posilují své účinky, jedná se o tzv. doprovodný efekt.

Kanabinoidy

Kanabinoidy jsou přirozeně se vyskytující sloučeniny v rostlině Cannabis. Z více než 480 různých sloučenin obsažených v konopí je pouze 66 z nich klasifikováno jako kanabinoidy.

Nejznámější z těchto sloučenin je delta-9-tetrahydrokanabinol (Δ9-THC), který je hlavní psychoaktivní složkou konopí. Další důležitou složkou je kanabidiol (CBD), který tvoří asi 40 % extraktu z rostlinné pryskyřice.

Další známe kanabinoidy na trhu: CBG, CBN, CBC nebo HHC

Terpeny

Terpeny jsou přirozeně se vyskytující chemické sloučeniny v rostlinách a některých zvířatech. Jsou zodpovědné za vůně, chutě a dokonce i barvy spojené s různými druhy rostlin. Pokud jde o konopí, terpeny jsou tím, co způsobuje, že některé strainy voní nebo chutnají jinak než ostatní.

Předpokládá se, že terpeny chrání rostliny před nepříznivým počasím a predátory. Co dělají u člověka, je zatím trochu záhadou. Výzkumníci v oblasti konopí i spotřebitelé však stále častěji sledují terpeny jako způsob klasifikace konopných produktů a předvídání jejich účinků.

Flavonoidy

Flavonoidy jsou bohaté na antioxidační účinky a pomáhají tělu bránit se každodenním toxinům. Zařazení většího množství flavonoidů do stravy je skvělý způsob, jak pomoci tělu zůstat zdravé a případně snížit riziko některých chronických zdravotních potíží.

Doprovodný efekt

Doprovodný efekt je termín, který se používá k popisu zesílených účinků kanabinoidů, jako je CBD, když více sloučenin synergicky působí společně, nikoli samostatně. Z toho důvodu se všeobecně doporučuje CBD oleje a kapky s full spectrum výtažkem. Bohatý konopný výtažek obsahuje veškeré sloučeniny, které naleznete v konopí - i THC (stopové množství, méně než 1%).

Používáme ověření věku Adulto Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz